Додому Новини регіону

Північнокорейська елітна військова делегація вирушила до Росії

Фото: військові елітних підрозділів КНДР вирушили до Росії (Getty Images)

Нагадаємо: Адміністрація Байдена занепокоєна військовим альянсом між Путіним і Кім Чен Ином

У понеділок, 8 липня, з аеропорту Пхеньяна до Росії вилетіла елітна військова делегація з Північної Кореї. Про це повідомляє Reuters. Цей візит став першим військовим обміном між двома країнами після підписання їхніми лідерами угоди про тіснішу військову співпрацю.

Делегацію очолює Кім Гум Чхоль, президент Військового університету імені Кім Ір Сена. Подробиці щодо мети візиту та місць перебування делегації в Росії поки не розголошуються. Відомо лише, що університет, названий на честь засновника КНДР, є полігоном для підготовки елітних військових офіцерів. Кім Чен Ин, лідер країни, відвідав цей університет після навчання в Швейцарії, готуючись до своєї ролі третього лідера КНДР.

Співробітництво РФ та КНДР

Північна Корея підтримує Росію у війні проти України, відправляючи понад 1 млн артилерійських снарядів до Росії. Російські війська вже тривалий час використовують ракети, поставлені КНДР, для ударів по Україні.

Нещодавно було підписано договір між Росією та Північною Кореєю про всеосяжне стратегічне партнерство. Ця угода може передбачати відправлення північнокорейських військ до України та надання взаємної допомоги у разі агресії проти однієї з країн.

Таким чином, візит елітної військової делегації з Північної Кореї до Росії символізує подальше зміцнення військових зв’язків між двома країнами, що мають спільні інтереси у міжнародній політиці та військовій співпраці.