Додому Новини регіону

Адміністрація Байдена занепокоєна військовим альянсом між Путіним і Кім Чен Ином

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Путін готовий до припинення вогню, але на поточних лініях фронту

Адміністрація президента США Джо Байдена висловлює зростаюче занепокоєння через посилення військового альянсу між президентом Росії Володимиром Путіним і лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. За даними NBC News, Північна Корея може вдатися до наймасштабнішої військової провокації в Азії напередодні президентських виборів у США.

Аналітики припускають, що у 2024 році КНДР поводитиметься більш агресивно, хоча точні масштаби можливих провокацій поки що залишаються невідомими. Існує реальна загроза, що Північна Корея може піти на ескалацію, аби продемонструвати свою силу на міжнародній арені.

Очікується, що найближчим часом Володимир Путін здійснить візит до Північної Кореї для зустрічі з Кім Чен Ином. Мета зустрічі – закріплення нової угоди про розширення постачань військових технологій до Пхеньяну. Американська розвідка впевнена, що Росія постачає КНДР технології для будівництва атомних підводних човнів та створення балістичних ракет в обмін на боєприпаси, необхідні для війни в Україні.

Водночас аналітики зауважують, що високоякісна технічна допомога Росії надається у формах, які дуже важко контролювати. Це створює додаткові ризики для міжнародної безпеки.

У США вважають, що Китай може виступити проти провокаційних дій КНДР, оскільки Пекін не зацікавлений у дестабілізації регіону. Проте, можливо, що Путін заохочує Кім Чен Ина до провокацій, хоча остаточного рішення з цього питання ще не ухвалено.

В умовах посилення російсько-корейського військового співробітництва, адміністрація Байдена продовжує уважно стежити за розвитком подій та готуватися до можливих викликів, які можуть виникнути на тлі цієї співпраці.