Додому Новини регіону

Путін готовий до припинення вогню, але на поточних лініях фронту

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Путін призначає нового міністра оборони росії

Президент Росії Володимир Путін готовий припинити війну в Україні шляхом домовленого припинення вогню, яке визнає поточні лінії бойових дій. Про це повідомили агентству Reuters чотири російські джерела, зазначаючи, що Путін готовий продовжувати боротьбу, якщо Київ і Захід не відреагують належним чином.

Три джерела, знайомі з дискусіями в оточенні Путіна, повідомили, що російський лідер висловив своє розчарування невеликій групі радників щодо того, що він вважає спробами Заходу завадити переговорам, а також рішенням президента України Володимира Зеленського відмовитися від переговорів. “Путін може воювати скільки завгодно, але Путін також готовий до припинення вогню — щоб заморозити війну,” – сказав одне з чотирьох високопоставлених російських джерел, яке працювало з Путіним і знає про розмови на найвищому рівні в Кремлі.

Всі джерела, цитовані в цій статті, говорили на умовах анонімності через делікатність питання. Reuters поспілкувався з п’ятьма людьми, які працюють або працювали з Путіним на вищому рівні в політичному та діловому світі. П’яте джерело не коментувало можливість заморожування війни на поточних рубежах.

Речник Путіна Дмитро Пєсков у відповідь на прохання про коментарі сказав, що глава Кремля неодноразово давав зрозуміти, що Росія відкрита до діалогу для досягнення своїх цілей, заявивши, що країна не хоче “вічної війни.” У Міністерствах закордонних справ і оборони України не надали відповідей на запити Reuters.

Призначення минулого тижня економіста Андрія Бєлоусова міністром оборони Росії було розцінено деякими західними військовими та політичними аналітиками як переведення російської економіки на постійну військову основу для перемоги в тривалому конфлікті. Перспектива припинення вогню чи навіть мирних переговорів наразі здається далекою.

Зеленський неодноразово заявляв, що мир на умовах Путіна є неможливим. Він пообіцяв повернути втрачені території, включаючи Крим, який Росія анексувала в 2014 році. У 2022 році він підписав указ, який офіційно оголосив будь-які переговори з Путіним “неможливими.”

Одне з джерел передбачило, що жодної угоди не може бути, поки Зеленський буде при владі, якщо Росія не обійде його і не домовиться з Вашингтоном. Проте держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи в Києві минулого тижня, сказав журналістам, що не вірить у те, що Путін зацікавлений у серйозних переговорах.