Додому Новини регіону

США та Німеччина проти вступу України до НАТО – заява Макрона

Фото: Mohammed Badra/AP

Нагадаємо: Триденний саміт НАТО у Вашингтоні: нові виклики та очікування

Сполучені Штати Америки та Німеччина виступають проти запрошення України до НАТО, про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє DPA.

За словами Макрона, уряди США та Німеччини виявляють “рішучу протидію” щодо вступу України до Альянсу. Він зазначив, що питання запрошення України до НАТО залишається рішенням союзників, підкреслюючи важливість спільної позиції всіх членів організації.

Макрон також нагадав про незадоволення української влади відсутністю запрошення на попередньому саміті НАТО у Вільнюсі. “Українці були дуже роздратовані, коли дійшли висновку, що двері відчинені, але не настільки. І я думаю, що сценарій вашингтонського саміту такий самий,” – додав президент Франції.

Саміт НАТО у Вашингтоні

Наступний саміт НАТО, що відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, знову ставить питання членства України в центр уваги. Як зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен, лідери країн-членів НАТО планують обговорити “дорожню карту” щодо вступу України.

Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс повідомив, що під час саміту Україні буде запропоновано “конкретні шляхи” для прискорення її майбутнього членства в НАТО. Крім того, одним із головних пунктів порядку денного стане підписання нової угоди про гарантії безпеки для України. Президент Володимир Зеленський раніше зазначав, що цей документ стане важливим кроком на шляху до зміцнення безпеки України.

Незважаючи на протидію з боку деяких ключових членів Альянсу, саміт у Вашингтоні обіцяє бути важливим етапом у визначенні майбутніх відносин між Україною та НАТО.