Додому Новини регіону

Уряд виділяє 15,5 мільярда гривень на закупівлю 300 тисяч дронів для ЗСУ

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Україна посилює флот БПЛА: 3 мільйони євро від Литви на дрони

Кабінет Міністрів України виділив додаткові 15,5 мільярда гривень на закупівлю 300 тисяч безпілотників для Збройних Сил України. Це значне збільшення ресурсів, спрямованих на посилення української армії безпілотними авіаційними комплексами (БПЛА).

“Це додатковий ресурс до тих 43,3 млрд грн, які ми вже виділили на безпілотники в цьому році. Кошти підуть Адміністрації Держспецзв’язку, яка займається відповідними закупівлями”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Завдяки цьому виділенню загальна сума, виділена на закупівлю дронів у 2024 році, сягне 58,8 мільярда гривень. Це підкреслює пріоритетну увагу українського уряду до розвитку спроможностей БПЛА для боротьби з російськими загарбниками.

Окрім закупівлі дронів, Кабмін також наголошує на важливості розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу (ОПК) та “Defense tech”. Прем’єр-міністр Шмигаль зазначив, що в Україні вже понад рік успішно функціонує кластер оборонних технологій “Brave1”, який об’єднує понад 1600 розробок за 12 напрямками.

“Зокрема, йдеться про безпілотники, РЕБ, роботизовані комплекси та застосування штучного інтелекту”, – підкреслив Шмигаль.

На підтримку цих інноваційних розробок у бюджеті закладено 1,5 мільярда гривень. За словами прем’єр-міністра, уряд вже надав 186 грантів на суму понад 120 мільйонів гривень для дослідницько-конструкторських робіт та масштабування виробництва.