Додому Новини регіону

Україна посилює флот БПЛА: 3 мільйони євро від Литви на дрони

Фото: mvs.gov

Нагадаємо: Україна скоро почне застосовувати дрони з дальністю польоту до 2000 км: BILD

Україна отримає значне посилення своїх безпілотних сил завдяки двом важливим рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні коаліції дронів.

Литва виділить 3 мільйони євро на виробництво FPV-дронів для України. Ці кошти будуть використані для закупівлі або виробництва дронів, які оснащені камерами, що транслюють зображення в режимі реального часу, що дозволяє операторам керувати ними на відстані. FPV-дрони стануть цінним активом для українських військових, оскільки вони дають змогу проводити розвідку та завдавати ударів з більшою точністю та безпечністю.

Крім того, Канада розпочне передачу Україні 450 багатоцільових безпілотних авіаційних комплексів (БПАК) SkyRanger влітку 2024 року. SkyRanger – це дрони, які можна використовувати для різних завдань, включаючи розвідку, спостереження, коригування артилерійського вогню та доставку вантажів. Ці дрони значно розширять можливості України у безпілотній війні.

Це рішення стало результатом плідного співробітництва в рамках коаліції дронів, яка офіційно стартувала в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія, а до неї також долучилися: Данія, Естонія, Литва, Нідерланди, Німеччина та Швеція.