Додому Новини регіону

«Справжня надія» на лікування раку — випробування персональної вакцини проти меланоми

Медсестра готується зробити Стіву Янгу, одному з перших пацієнтів у дослідженні, його перший укол в UCLH у Лондоні. Фото: Джордан Петітт/Пенсильванія

Лікарі розпочали випробування на сотнях пацієнтів першої в світі персоналізованої мРНК-вакцини проти раку, яка, за словами експертів, має потенціал “змінити правила гри” в лікуванні раку.

Меланома, яка щороку вражає близько 132 000 людей у всьому світі, є найнебезпечнішим видом раку шкіри. Наразі основним методом лікування є хірургічне втручання, яке іноді доповнюється променевою терапією, медикаментами та хіміотерапією.

Нові ін’єкції, розроблені індивідуально для кожного пацієнта, стимулюють імунну систему організму атакувати ракові клітини, запобігаючи повторному розвитку хвороби.

Доктор Хезер Шоу розмовляє зі Стівом Янгом, одним із перших пацієнтів у дослідженні UCLH. Фото: Юй Мок/ПА

Результати другої фази дослідження показали, що вакцини значно знижують ризик рецидиву раку у пацієнтів з меланомою. Зараз триває остання фаза (3 фаза) випробувань, яку очолює фонд NHS Hospitals University College London (UCLH).

Якщо останні випробування вакцини будуть успішними, вона може стати першим персоналізованим методом лікування раку, схваленим для широкого застосування. Це може призвести до значного прогресу в лікуванні меланоми та інших видів раку, рятуючи життя тисячам людей по всьому світу.

Нагадаємо: ВОЛОНТЕРИ – МЕДИКИ