Додому Новини регіону

Удари безпілотників по Росії: дефіцит бензину та проблеми для Кремля

Фото: ТАСС

Нагадаємо: ПАРЄ визнає російські НПЗ легітимною ціллю для українських сил

Хвиля ударів українських безпілотників по нафтопереробних заводах на території Росії змусила Кремль перекинути сили для захисту власної інфраструктури, водночас ведучи війну проти сусіда. Але ці атаки мали й ще один, несподіваний наслідок: у найбільшій у світі нафтовидобувній країні закінчується бензин.

Згідно з урядовими даними, ціни на дизельне пальне для російських споживачів різко зросли, лише за останній тиждень вони підскочили майже на 10%. Ціни на бензин також сягнули шестимісячного максимуму, зростаючи більш ніж на 20% з початку року, оскільки постачання скорочуються, а все більше підприємств змушені призупиняти роботу.

Минулої середи два сховища палива, що належать російському енергетичному гіганту “Роснефть”, приблизно за 500 кілометрів від кордону з Україною, були серйозно пошкоджені безпілотниками, що призвело до витоку палива. Цього року подібних ударів зазнали понад десяток нафтопереробних заводів у дев’яти російських регіонах. Українські чиновники чітко дали зрозуміти, що ця галузь є законною ціллю у війні.

“Це як комар — коли ви не можете його знайти, не можете вбити, і він продовжує повертатися ніч за ніччю, ви будете виснажені”, – говорить Філіп Інгрем, колишній офіцер британської військової розвідки та планувальник НАТО. “Це дуже хороший спосіб зняти тиск з лінії фронту”.

В результаті Москва скоротила експорт палива до майже історичного мінімуму, відправивши минулого тижня трохи більше 712 000 тонн дизельного палива та газойлю, порівняно з понад 844 000 за той самий тиждень 2023 року.

Для Москви це стає як політичною, так і військовою проблемою. Крім того, що дешеве паливо є важливим для воєнних зусиль Росії, воно також є ключовим елементом пропозиції президента Володимира Путіна громадськості, протиотрутою від затримки зарплат і слабкого рубля.

Розмовляючи з місцевими ЗМІ цього тижня, Ігор Юшков, аналітик російського Фонду національної енергетичної безпеки, сказав, що ціни навряд чи впадуть найближчим часом – і країні, можливо, навіть доведеться імпортувати бензин із резервів, що зберігаються в сусідній Білорусі.