Додому Новини регіону

Українцям загрожують віялові відключення світла до серпня, а взимку ситуація може бути ще гіршою

Нагадаємо: Енергетична криза в Україні: 4-6 годин на добу без світла вже влітку

Через масовані ракетні удари росіян по об’єктах генерації електроенергії в Україні, віялові відключення світла можуть тривати до серпня, попереджають посадовці.

Тимчасове покращення ситуації очікується в серпні-вересні завдяки закінченню ремонтів на АЕС, сприятливим погодним умовам та піку сонячної генерації. Проте, взимку дефіцит електроенергії знову стане гострою проблемою, адже відновити знищені за два місяці об’єкти генерації в повному обсязі неможливо.

Про це повідомив радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко.

За його словами, ранній початок віялових відключень у травні пов’язаний з несподівано холодною погодою, яка змусила людей активніше використовувати обігрівачі, що призвело до дефіциту електроенергії.

“Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів”, – зазначив Бойко.

Серед цих факторів:

  • Завершення активних ремонтів на атомних електростанціях.
  • Пік сонячної генерації.
  • Зниження навантаження на мережу через більш сприятливі погодні умови.

Однак, радість від тимчасового покращення може бути недовгою.

“Зима буде невідворотньо важкою, і шансів на відновлення знищеної за два місяці генерації у повному обсязі немає. Уникнути дефіциту в енергосистемі взимку не вдасться навіть за теплої погоди”, – попередив радник прем’єр-міністра.