Додому Про наших людей

Твої таланти, Лиманщино! ДЖЕРЕЛО НАТХНЕННЯ

Жіноча сила… Де ж те джерело,
З якого можна, нахилившись, пити
І відчувати, як тече тепло 
У серце, щоб натхнення відновити?

Коли життя вітрами обпіка,
Не розгубитись, встояти, злетіти
Як зможу? Я тендітна і слабка, 
Я просто жінка у буремнім світі.

Та знаю я, що прийде знов весна 
(Краса і сонце на землі нестримні!)
Така барвиста і така ясна, 
Якої світ іще на знав донині.

І зарясніють зорі в небесах, 
І зазвучить моє фортепіано.
Країна знов омиється в дощах
І розцвіте для щастя і кохання.

І ти мене за руку візьмеш знов,
І  вальс закружить в переливах терцій…
Найвища сила – віра і любов-
У нас, жінок, завжди живе у серці.

Цілющу силу кожного рядка
Відчую знову жадібно і скоро…
Я жінка! Я тендітна? Я слабка?  
Я йду супроти вітру на підборах!

Коли на мою Лиманщину приходить тепле літечко, знову втрачаю спокій, забуваючи, що літа молодії давно у вирій відлетіли… А я досі живу і згадую той далекий 1982 рік, коли редактор О.І. Курінний призначив відповідальною за роботу літературного об’єднання “Промінь”. Кидаю погляд у минуле і чую, як починають битись в унісон серця моїх талановитих земляків, яких Лиманщина надихнула на творче, неспокійне, радісне життя.

” Я з музикою злилась і стала піснею”… Цей рядок з вірша Тетяни Безкоровайної-Колгашової… Восьмикласницею вона вперше зайшла до редакції, і з того часу своїм талантом міцно прикувала до себе своїх земляків. Та хіба лише їх?! Коли на запрошення Донецького відділення спілки письменників України делегація “Променю” брала участь у її засіданні, відома поетеса Олена Лаврентьєва сказала: “Я б взяла шефство над цією дівчинкою”. А трохи пізніше Голова Донецької організації Спілки письменників України країни Анатолій Кравченко напише: “Серед найобдарованіших – молода поетеса Тетяна Безкоровайна, філолог за освітою, член місцевого літоб’єднання “Промінь”. 

Член Міжрегіональної Спілки письменників України Тетяна Григорівна Безкоровайна – Колгашова автор двох поетичних збірок. Та найголовніше, що зробила і робить у своєму житті, як педагог, виховала не одне покоління не байдужих до поетичного слова учнів. Її творчі відкриття – Євгенія Зуєва, Ольга Несміян, Марина Ячмінь та ін.

Тетяна Григорівна у Києві, але й далеко від Лиманщини тримає своє серце відкритим для творчості, залучаючи для цього молодше покоління.

Тендітна, талановита, співачка, музикант, поетеса, жінка і мама з багатющим добрим серцем не перестає писати і радувати. Творчої наснаги тобі, землячко!

Нагадаємо: Твої таланти, Лиманщина !

Валентина БИКОВА, член Національної спілки журналістів України, міжрегіональної Спілки письменників України та Лиманського літературного об’єднання «Промінь» понад 50 років.

На знімку: лиманська поетеса Тетяна Григорівна Безкоровайна – Колгошова