Додому Новини регіону

Росія випереджає Захід у виробництві артилерійських снарядів

Фото: Відкриті джерела

Нагадаємо: Космічні перегони нової ери: Росія випробовує “супутник-вбивцю” на орбіті США

Західні союзники України, незважаючи на потужну економіку, суттєво відстають від Росії у виробництві артилерійських снарядів. Згідно з даними консалтингової компанії Bain & Company, російські підприємства виготовляють снаряди втричі швидше та на чверть дешевше, ніж їхні західні аналоги.

Прогнози Bain & Company вказують на те, що у 2024 році Росія планує випустити 4,5 мільйона боєприпасів, тоді як США та Європа разом зможуть виробити лише 1,3 мільйона.

Окрім швидкості виробництва, Росія має перевагу і в собівартості снарядів. Російські 152-міліметрові боєприпаси коштують приблизно вчетверо менше за західні 155-міліметрові аналоги. Середня вартість виробництва західного снаряда становить близько 4000 доларів, тоді як російський обходиться всього в 1000 доларів.

Ця диспропорція у виробництві снарядів має серйозні наслідки для українських військових. За їхніми словами, на кожен випущений ними снаряд російські війська відповідають п’ятьма.

Ситуація з нестачею боєприпасів настільки критична, що українські військові, які проходять навчання на західній зброї, змушені імітувати стрілянину, щоб заощаджувати снаряди.

Ця інформація викликає серйозні питання щодо здатності Заходу забезпечити Україну необхідною кількістю боєприпасів для ефективної протидії російській агресії.