Додому Новини регіону

Космічні перегони нової ери: Росія випробовує “супутник-вбивцю” на орбіті США

зображення: відкриті джерела

Нагадаємо: Супутниковий зв’язок для окупантів: як виготовлені в Україні системи постачають до ворожої армії

Новини з орбіти нагадують трилер: Росія запустила супутник, який американська розвідка вважає не просто черговим космічним апаратом, а справжньою зброєю, здатною атакувати інші супутники. І це не просто підозра, адже цей російський “інспектор” вже переслідує американський супутник-шпигун.

Запуск відбувся 16 травня з космодрому Плесецьк. Серед виведених на орбіту супутників особливу увагу привернув КОСМОС 2576, який належить до типу російських військових космічних апаратів, що вже давно викликають занепокоєння у США.

Космічне командування США (USSPACECOM) прямо заявило, що вважає цей супутник протикосмічною зброєю, здатною атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті. Більше того, росіяни розмістили його на тій самій орбіті, що й урядовий супутник США.

Це не перший раз, коли Росія розміщує свої супутники поблизу американських шпигунських супутників, але цього разу ситуація особливо напружена. Американські спецслужби очікували запуску КОСМОС 2576 і попередили союзників про його потенційну небезпеку.

Особливу пікантність ситуації додає той факт, що разом з військовим супутником Росія запустила і цивільні, що, за словами експертів, є абсолютно несподіваним і ніколи раніше не практикувалося.

КОСМОС 2576 схожий на супутники, які Росія запускала у 2019 і 2022 роках, і які США також називали контркосмічною зброєю. Один з них навіть викинув у космос якийсь об’єкт і пильно стежив за американським супутником-шпигуном.

Наразі КОСМОС 2576 не наближався до американського супутника, але він знаходиться в тому ж орбітальному кільці і рухається з більшою швидкістю, що свідчить про те, що вони врешті-решт зблизяться.

Цей інцидент відбувається на тлі звинувачень США в тому, що Росія розробляє ядерну зброю космічного базування, здатну знищити цілі мережі супутників. Хоча американські чиновники стверджують, що Росія ще не розгорнула ядерну зброю в космосі, ситуація залишається напруженою.

Російський супутник-переслідувач – це не просто черговий виток космічної гонки, а потенційна загроза для безпеки в космосі. Він нагадує, що навіть на орбіті триває невидима боротьба, яка може мати серйозні наслідки для всіх нас.