Додому Новини регіону

Російська ракета, яка влучила в лікарню “Охматдит”, мала західні компоненти

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Росія атакує Україну модифікованими ракетами: нова загроза з неба

Російська ракета Х-101, яка цього тижня влучила в дитячу лікарню “Охматдит” у Києві, містила компоненти західного виробництва, що свідчить про успіхи Кремля в ухиленні від санкцій. Про це повідомляє Financial Times.

Ця ракета є однією з найбільш досконалих крилатих ракет Росії та відіграє ключову роль у її повітряній кампанії проти України. Експерти та українські чиновники стверджують, що західні компоненти дозволяють Росії виготовляти “розумніші” ракети, які ефективно обходять українську протиповітряну оборону.

“Західні технології дозволяють їм будувати ці розумніші ракети, що сприяють їхнім терористичним атакам, які проходять повз нашу протиповітряну оборону”, – зазначила керівник дослідження санкцій Інституту KSE у Києві Олена Білоусова.

Хоча санкції обмежили доступ Росії до деяких передових компонентів, Кремль звернувся до мікропроцесорів та інших технологій, призначених для цивільного використання. Аналіз ракети Х-101, випущеної в січні, виявив 16 частин електроніки західного виробництва:

– Два компоненти були виготовлені швейцарською компанією STMicroelectronics.

– Решта – американськими виробниками мікросхем, такими як Texas Instruments, Analog Devices і Intel.

Більшість із цих компонентів призначені для цивільного використання і є досить старими моделями. Проте російські компанії в 2023 році змогли закупити аналогічні запчастини на відкритому ринку та імпортувати їх через Китай.

Незважаючи на те, що в російських документах зазначено західних виробників, всі деталі були виготовленів Китаї, Малайзії, Філіппінах, Тайвані чи Таїланді.