Додому Новини регіону

Ювілейний саміт НАТО у Вашингтоні: Підтримка України та нові анонси

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо: НАТО Готується до Довготривалої Підтримки України

9 липня у Вашингтоні розпочався 75-й ювілейний саміт НАТО, який триватиме до 11 липня. Одним із головних фокусів цього заходу стала підтримка України, про що вже було зроблено низку важливих анонсів.

Patriot буде більше, але недостатньо

Президент України Володимир Зеленський висловив надію, що Сполучені Штати та інші країни НАТО зможуть надавати ще більш потужну підтримку, ніж раніше. Особливий акцент був зроблений на посиленні протиповітряної оборони для захисту від російських атак.

Президент США Джо Байден підтвердив плани передати Україні додаткові системи Patriot. Україна отримає п’ять таких систем від США, Німеччини, Румунії, Нідерландів та Італії. Зеленський подякував за цю допомогу, але наголосив, що цього все одно недостатньо, враховуючи останні атаки на Київ.

Тактичні системи ППО та ініціатива на мільярд

Україна також очікує на постачання десятків систем ППО тактичного рівня, таких як NASAMS, MIM-23 HAWK, IRIS-T та Gepard. Байден також оголосив про скасування запланованих поставок ракет-перехоплювачів до інших країн та перенаправлення їх до України.

У рамках ініціативи “Негайні дії з протиповітряної оборони” партнери пообіцяли виділити понад 1 мільярд доларів на підтримку України.

Нова структура в Німеччині та зобов’язання на 40 мільярдів євро

НАТО оголосить про створення нового військового командування в Німеччині для навчання та оснащення українських військ. Буде призначено старшого представника НАТО у Києві для координації взаємодії з українськими високопосадовцями.

Союзники НАТО також мають намір забезпечити фінансування у розмірі 40 мільярдів євро на 2025 рік. США та європейські партнери візьмуть на себе половину витрат, зокрема Італія збільшить свою допомогу Україні на 1,7 мільярда євро.

Висновки

У заключний день саміту, 11 липня, відбудуться важливі зустрічі та підписання угод, які визначать подальшу військову допомогу Україні. Очікується, що у підсумковому комюніке буде зафіксовано незворотність вступу України до НАТО, що стане важливим сигналом для Києва та Москви.