Додому Новини регіону

НАТО Готується до Довготривалої Підтримки України

Війна в Україні. Фото: AP

Нагадаємо: Триденний саміт НАТО у Вашингтоні: нові виклики та очікування

Війна в Україні може затягнутися на кілька років, і країни НАТО повинні бути готові підтримувати Київ у довгостроковій перспективі. Про це заявив високопосадовець НАТО під час саміту у Вашингтоні, повідомляє “Голос Америки”.

“Ми всі маємо бути готові продовжувати підтримувати Україну навіть після 2025 року. Ми дуже добре розуміємо, що це не конфлікт, який закінчиться незабаром,” — зазначив він.

Він підкреслив, що війна в Україні “потребуватиме років цілеспрямованих зусиль”, оскільки Росія, за його словами, “безсумнівно” зможе витримувати життя в умовах воєнної економіки ще як мінімум 3-4 роки.

Оцінюючи здатність Росії адаптувати свою економіку до воєнних умов, посадовець НАТО зазначив, що довгострокові наслідки будуть відчутними та значними для російської економіки. Водночас він зауважив, що російське суспільство наразі готове до запропонованого йому способу життя.

Заяви високопосадовця підкреслюють важливість готовності союзників до тривалої підтримки України, що включає військову, економічну та гуманітарну допомогу. Це підтверджує рішучість НАТО у відстоюванні принципів міжнародного права та підтримці суверенітету і територіальної цілісності України на тлі агресії з боку Росії.