Додому Новини регіону

Країни Балтії закликають США надати допомогу Україні

Фото: Антикор

нагадаємо: США прагнуть відставки Спікера Джонсона через допомогу Україні

Спікери парламентів Естонії, Латвії та Литви звернулися до Конгресу США з проханням негайно ухвалити додатковий пакет допомоги Україні.

“Європа робить історичні кроки зі зміцнення своєї обороноздатності, але для цього неминуче потрібен час – час, якого в України немає”, – йдеться у спільному листі до спікера Палати представників США Майка Джонсона. “Ось чому допомога США необхідна в цей критичний момент, поки обороноздатність Європи не набрала чинності і ми не зробили ще більше, щоб допомогти Україні”.

Затримка з боку США

З вересня 2023 року американські законодавці не можуть дійти єдиної думки щодо виділення нового пакета допомоги Україні. Через опір республіканців законопроєкт застряг у Конгресі.

Пропозиція Джонсона

У спробі подолати розбіжності та відновити підтримку України, спікер Палати представників США Майк Джонсон запропонував розділити комплексний законопроєкт Сенату, що об’єднує допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, на чотири окремі законопроєкти.

Цей крок дозволить прискорити процес розгляду та затвердження допомоги Україні, виділивши їй 60 мільярдів доларів у рамках окремого законопроєкту.

Важливість летальної допомоги

Майк Джонсон також підкреслив, що надання летальної допомоги Україні “критично важливе”.