Додому Новини регіону

США прагнуть відставки Спікера Джонсона через допомогу Україні

Фото: GrttyImages

Нагадаємо: США: допомога Україні застрягла в політичних розбіжностях

Майк Джонсон, спікер Палати представників США, стикається зі значним тиском з боку кількох сторін, включаючи Білий дім та членів Конгресу, у зв’язку з питанням фінансування України. Республіканський кандидат Томас Массі висловив свою підтримку вимозі про відставку Джонсона, приєднуючись до інших конгресменів, зокрема до Марджорі Тейлор Грін. За інформацією The Wall Street Journal, Массі вважає, що Джонсон має дозволити Республіканській партії обрати нового лідера перед відставкою.

“Я не піду у відставку, і, на мою думку, це абсурдне уявлення, що хтось може внести пропозицію про відставку, коли ми просто намагаємося виконувати свою роботу. Нам потрібні тверді руки біля керма. Я вважаю себе спікером воєнного часу. Я не очікував, що цей шлях буде легким”, – заявив Джонсон, відповідаючи на закиди в його адресу.

Критика в адресу Джонсона зокрема пов’язана з його зусиллями стосовно фінансування для України, Ізраїлю та інших міжнародних союзників. Повідомляється, що Джонсон намагається пройти законопроект, складений з чотирьох частин, через Палату представників до кінця тижня. Для цього він сподівається на підтримку демократів, але також бажає зберегти свою посаду.

Раніше у цей же день Джонсон представив свій план підтримки союзників, включаючи чотири окремі законопроекти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та інших питань національної безпеки, які раніше були об’єднані в один законопроєкт.