Додому Новини регіону

Україна шукає шляхи обійти заборону США на удари по території Росії

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Україна отримала зброю від партнерів з дозволом бити по російській території –   глава МЗС Латвії

Українська влада посилює зусилля, щоб змусити США скасувати обмеження на використання зброї американського виробництва для нанесення ударів по території Росії, пише Politico.

Цього тижня група українських парламентаріїв перебуває у Вашингтоні, де вони намагаються заручитися підтримкою Конгресу у вирішенні цього питання. На їхню думку, заборона США завдає шкоди українським військовим діям, адже Київ не може завдати удару по російських складах боєприпасів, розташованих на території РФ.

Адміністрація президента США Джо Байдена, яка постачає Україні зброю дальньої дії, чітко зазначила, що використовувати її для атак на російську територію заборонено.

“Головна проблема зараз – це політика Білого дому, яка обмежує нашу можливість завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії”, – заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Ця заборона відома й Росії, яка, не побоюючись далекобійних ракетних комплексів США, що Україна з успіхом використовує на своїй території, змогла зосередити на кордоні з Україною щонайменше 30 тисяч військовослужбовців та техніки.

Два американські чиновники підтвердили, що позиція адміністрації Байдена не змінилася.

“Допомога надається для оборони, а не для наступальних операцій на російській території”, – заявив один з них на умовах анонімності.

Тим часом, російський наступ, який використовує недоліки в українській обороні, зокрема, нестачу особового складу та належним чином обладнаних фортифікаційних споруд, ставить під загрозу мільйонне місто Харків і може дати Росії новий стратегічно важливий плацдарм в Україні.