Додому Новини регіону

Україна отримала зброю від партнерів з дозволом бити по російській території –   глава МЗС Латвії

Фото: Байба Браже, екс-заступник генсека НАТО (flickr.com/latvianmfa)

Нагадаємо: ПАРЄ визнає російські НПЗ легітимною ціллю для українських сил

Новопризначена міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що Україна отримала від деяких західних партнерів зброю, яку можна використовувати для ударів по російській території.

Наразі Україна отримує зброю від західних країн з публічним застереженням не використовувати її для ударів за межами української території. Проте, на думку Браже, такий підхід може змінитися, і, насправді, вже змінюється.

“Вже є країни, які надали Україні зброю без подібних обмежень”, – сказала глава МЗС Латвії. На уточнювальне запитання вона підтвердила, що такі країни існують.

Браже пояснила, що про зняття цих обмежень не оголошували публічно.

“Звичайно, не все оголошується публічно, і навіть краще не говорити про це вголос до певного часу. Головне – вплив на полі бою. Бо тут є вибір: чи говорити про щось голосно, чи просто робити те, що треба”, – сказала вона.

Міністерка закордонних справ Латвії переконана, що якщо є об’єкти, з яких Росія атакує Україну, то Україна має право завдати удару у відповідь, якщо ці об’єкти знаходяться на російській території. За словами Браже, таке застосування зброї дозволяє міжнародне право.