Додому Новини регіону

Енергозабезпечення України взимку: без підняття цін на електроенергію нам загрожують віялові відключення

Фото: nahorniak.com.ua

Нагадаємо: Тарифний удар: українців очікує нове подорожчання електроенергії

Член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк повідомляє, що без перегляду тарифу на електроенергію для населення взимку Україну може очікувати дефіцит електроенергії та віялові відключення.

За його словами, ситуація з енергозабезпеченням країни зараз складніша, ніж минулої зими, через обстріли енергосистеми росією.

“Потрібно людям сказати правду”, – заявляє Нагорняк. “Якщо ми не вживемо кардинальних заходів, то взимку матимемо світло лише 12-18 годин на добу через надскладна ситуація і величезний дефіцит”.

Нардеп пояснює, що державні “Енергоатом” та “Укргідроенерго” не можуть самостійно покривати різницю між ринковою вартістю електроенергії та пільговим тарифом для населення. Це щорічно обходиться їм у 125 млрд грн.

“Наразі постачати електроенергію по пільговому тарифу для населення, на жаль, не можемо”, – констатує Нагорняк. “Це рішення (про перегляд тарифу) потрібно було приймати ще у квітні, відкрито спілкуючись з людьми про термінову потребу в ремонтній кампанії”.

Варто зазначити, що раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник заявляв, що завдяки минулорічному перегляду тарифу на електроенергію для побутових споживачів українська енергосистема отримала 3 ГВт потужностей.