Додому Новини регіону

Тарифний удар: українців очікує нове подорожчання електроенергії

Фото: Українська Енергетика

Нагадаємо: Російські удари по енергетиці України: 80% ТЕС ДТЕК зруйновано, відновлення може зайняти роки

Росія та Україна роблять енергетичні об’єкти пріоритетними цілями у війні, яка триває вже третій рік. Москва завдає ударів по українській енергетичній мережі, щоб підірвати економіку країни, а Київ націлюється на російські нафтопереробні заводи, щоб зменшити постачання палива для військових та доходи, необхідні для фінансування вторгнення.

Останні атаки Росії на українські енергетичні об’єкти стали масштабнішими та краще спланованими, ніж раніше. Це призвело до виведення з ладу генеруючих потужностей та обмеження постачання електроенергії. Відновлення обладнання та захист мережі стали ключовими пріоритетами для українського уряду, який наразі оцінює масштаби завданої шкоди.

Міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю зазначив, що руйнування енергетичної інфраструктури значні, а ситуація складна. За його словами, масштаби збитків сягають мільярдів гривень і можуть зростати.

Україна протягом останніх двох років успішно використовує кампанію “розумного споживання”, впроваджуючи повільні відключення електроенергії, зупиняючи електротранспорт та закликаючи людей економити електроенергію.

Галущенко зазначає, що залежно від ситуації в липні-серпні українців знову можуть просити максимально економити електроенергію. Він стверджує, що росіяни не зможуть повторити масові відключення 2022 та 2023 років, адже навіть у разі значних пошкоджень українська енергосистема зможе покривати 30-50% потреб країни.

Міністр не виключає підвищення тарифів на електроенергію для населення та повідомляє, що уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту енергооб’єктів.

Україна планує побудувати ще два атомні блоки на Хмельницькій АЕС за допомогою наявного обладнання. Один із блоків, за словами чиновників, майже готовий.