Додому Новини регіону

Путін перед візитом до Пекіна: “готові до переговорів” за нинішньою лінією фронту, без виведення військ

ФОТО: GETTY IMAGES

Нагадаємо: Україна та Росія могли закінчити війну в квітні 2022 року: розкрито деталі проєкту мирної угоди

Напередодні візиту до Пекіна російський диктатор Володимир Путін зробив чергову цинічну заяву про “готовність Росії до переговорів”, але з однією суттєвою умовою: вони мають відбутися за нинішньою лінією фронту, без виведення російських військ з України.

Про це Путін сказав в інтерв’ю китайському інформагентству “Сіньхуа”, текст якого опубліковано на сайті Кремля.

“Ми хочемо всеосяжного, стійкого та справедливого врегулювання цього конфлікту мирними засобами. І відкриті до діалогу щодо України, але це мають бути переговори, які враховують інтереси всіх залучених до цього конфлікту країн, у тому числі й наші інтереси”, – заявив глава Кремля.

Він чітко підкреслив, що початок переговорів з Україною можливий лише за нинішньою лінією фронту, тобто без виведення російських військ з окупованих українських територій.

“Разом із серйозною розмовою про глобальну стабільність, про гарантії безпеки і для протиборчої сторони, і, звичайно, для росії. Причому це мають бути надійні гарантії”, – додав Путін.

Він також висловив вдячність Китаю за “конструктивну та реалістичну позицію”, яку Сі Цзіньпін просуває на світовій арені, очевидно натякаючи на “мирні ініціативи” Пекіна, які передбачають залучення Москви до переговорних майданчиків за участю інших світових лідерів.

Варто зазначити, що подібні заяви з боку Путіна не є новими. Він неодноразово висував подібні ультиматуми Україні, намагаючись легітимізувати свої загарбницькі дії та змусити Київ до капітуляції.

Однак Україна чітко дала зрозуміти, що не вестиме переговори з окупантом на його умовах.