Додому Новини регіону

Україна може отримати не всю зброю, передбачену американською допомогою: пояснення посла

Фото: LB.ua

Нагадвємо: ОПК України виходить на новий рівень: 10 САУ “Богдана” вже цього місяця!

Посол України у США Оксана Маркарова в інтерв’ю висловила стурбованість тим, що Україна може не отримати всю зброю і техніку, передбачену в законопроекті про допомогу на суму 23 мільярди доларів.

Хоча ухвалення бюджету на фінансування військової допомоги відкриває можливість отримати значну кількість озброєння, виникає питання про його доступність та терміни постачання, зазначила посол.

“Чи є ця техніка? Чи ми знайдемо, чи виробимо достатньо швидко багато техніки для того, щоб отримати?” – ставить риторичне питання Маркарова.

Вона підкреслює, що швидкість постачання є ключовим фактором, адже “є програми, за якими ми можемо отримувати цю техніку, купувати чи отримувати з запасів. Але друге, наскільки швидко ми її знаходимо, перевіряємо, наскільки швидко приводять її військові-американці в той стан, в якому вона може бути передана”.

Додатковою проблемою стає те, що частина коштів з попереднього бюджету, близько 4 мільярдів доларів, вже була спрямована на придбання зброї, запаси якої вичерпано, а Пентагон не має чим їх замінити.

Ухвалення нового законопроекту знімає питання фінансування, але не гарантує негайного постачання всієї необхідної зброї.

“Тобто ми її максимально швидко шукаємо, і США її шукають не тільки в самих Штатах”, – запевнила посол, додавши, що для цього регулярно збирається група “Рамштайн”, де обговорюються питання постачання зброї Україні.

Важливо розуміти, що процес постачання зброї є складним і багатоетапним.

Попри висловлені побоювання, США та інші країни активно допомагають Україні у цій сфері.