Додому Новини регіону

Перенаправити кошти з фінансування партій на ЗСУ: новий законопроект у парламенті

Фото: Ярослав Юрчишин Facebook

Нагадаємо: Україна може отримати не всю зброю, передбачену американською допомогою: пояснення посла

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 11189, який пропонує перенаправити всі державні кошти, виділені на фінансування політичних партій, на потреби Збройних Сил України (ЗСУ).

Автор законопроекту, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, вважає, що це дозволить зміцнити обороноздатність України в умовах воєнного стану.

“Я знаю, де знайти сотні мільйонів гривень для зміцнення нашої обороноздатності. Достатньо просто перестати фінансувати політичні партії під час воєнного стану”, – заявив Юрчишин.

За його даними, у бюджеті на 2024 рік передбачено виділення 840 мільйонів гривень на фінансування чотирьох парламентських партій: “Слуга народу”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” та “Голос”.

Юрчишин підкреслив, що не розуміє, для чого “такі суми потрібні політичним партіям під час війни”, і закликав направити всі можливі ресурси на фронт.

“Буде Україна вільною від рашистів – буде можливість партійної діяльності. А поки що будь-яка політична агітація та партійні витрати – це марнотратство. Думаю, це [передача коштів на ЗСУ] найкращий жест поваги війську від парламенту”, – наголосив нардеп.

Фракція “Голос” також підтримала цю ініціативу, пояснивши, що кошти мають бути спрямовані на:

  • діяльність ЗСУ;
  • мобілізацію та мобілізаційну підготовку;
  • медичне забезпечення особового складу;
  • розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання.