Додому Новини регіону

Україна і Франція підпишуть угоди на 650 мільйонів євро підтримки

Зеленський зустрівся з Макроном у Парижі / фото president.gov.ua

Нагадаємо: Французькі інструктори вже в дорозі до України: що відомо?

Президент України Володимир Зеленський та президент Франції Еммануель Макрон готуються підписати дві важливі угоди про фінансову підтримку Києва. Згідно з повідомленням французького видання Le Monde, загальна сума допомоги складе 650 мільйонів євро, з яких значна частина буде виділена у вигляді позик і пожертвувань. Підписання документів заплановане на 7 червня.

Єлисейський палац підтвердив, що перша угода передбачає надання Французьким агентством розвитку 400 мільйонів євро у вигляді позик і 50 мільйонів євро у вигляді пожертвувань до 2027 року. Ці кошти спрямовані на розширення діяльності агентства в Україні, зокрема для підтримки енергетичного та транспортного секторів і розвитку адміністративної спроможності місцевих органів влади.

Друга угода передбачає створення “фонду підтримки” критичної інфраструктури, до якого буде спрямовано 200 мільйонів євро. Цей фонд допоможе французьким компаніям брати участь у майбутніх тендерах на проекти в сферах енергетики, транспорту, водопостачання, санітарії, охорони здоров’я та сільського господарства.

У Єлисейському палаці наголосили, що виділені кошти будуть використані для фінансування важливих проектів, спрямованих на зміцнення або відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури України. Особливу увагу буде приділено об’єктам, які зазнали обстрілів і ударів з боку Росії.