Додому Новини регіону

Французькі інструктори вже в дорозі до України: що відомо?

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Французькі інструктори невдовзі в Україні: новий етап військової співпраці

Питання відправлення західних військових до України після заяв президента Франції Еммануеля Макрона майже вирішено, адже перші інструктори вже в дорозі. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко, який є членом делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

“Мої джерела повідомляють, що перша група французьких інструкторів вже прямує до України”, — написав він.

Зауважимо, що, за словами прем’єр-міністра Естонії Каї Каллас, військові НАТО вже є на території нашої держави. Вона наголосила, що є країни, які вже навчають солдатів в Україні “на свій страх та ризик”.

Водночас Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не може відправляти свої війська в Україну або закривати небо, адже тоді стане прямим учасником війни з Росією. А цього Альянс і намагається уникнути.

Також Литва готова направити своїх військових в Україну. Вони будуть тут займатися підготовкою українських військ.

Це означає, що хоча пряма участь західних військових у бойових діях не розглядається, присутність іноземних інструкторів значно посилить підготовку української армії. Французькі інструктори, які вже прямують до України, стануть важливим елементом у цій стратегії, забезпечуючи навчання та підтримку українських військових.

Залучення західних інструкторів є частиною ширшої стратегії зміцнення обороноздатності України в умовах триваючої агресії з боку Росії. Підтримка з боку міжнародних партнерів є ключовою для підвищення ефективності українських збройних сил та їхньої здатності протистояти агресору.