Додому Новини регіону

Україна планує мобілізувати 110 тисяч новобранців у 2024 році

Фото: Shutterstock

За даними українських військових, у 2024 році потреба у мобілізації становитиме 110 тисяч осіб. Про це повідомив народний депутат України Руслан Горбенко, заступник голови комітету з питань прав людини, в інтерв’ю агентству Укрінформ.

«Під час планування контрнаступу під керівництвом головнокомандувача Валерія Залужного виникла потреба у мобілізації 500 тисяч осіб, оскільки допомога від міжнародних партнерів затримувалась», – нагадав Горбенко.

Проте з призначенням нового головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, був затверджений новий план оборони на 2024 рік, який не передбачає залучення такої великої кількості нових військових.

Горбенко наголосив, що для забезпечення призову 500 тисяч осіб необхідні значні ресурси, зокрема зброя і фінанси для навчання та утримання новобранців.

«Зараз командування і військові на фронті зазначають, що потреба в особовому складі на цей рік становить 100-110 тисяч осіб. На мою особисту думку, за цей рік вдасться призвати приблизно до 120 тисяч новобранців», – зазначив депутат. Таким чином, Україна планує оптимізувати свої мобілізаційні ресурси, зосереджуючи увагу на якісній підготовці та оснащенні нових військових, що є критично важливим для ефективної оборони та контрнаступу.

Нагадаємо: ОПК під загрозою: мобілізація ставить під удар виконання оборонних контрактів