Додому Новини регіону

Російський наступ сповільнюється: переваги Путіна зникають

VOVCHANSK, UKRAINE - MAY 20: (EDITOR'S NOTE: No new use of feed image after 20 June, 2024. After that date, image will need to be licensed from the website.) In this aerial view heavily damaged buildings stand in the Ukrainian boarder city of Vovchansk, in Chuhuiv Raion, Kharkiv Oblast, which is bombarded daily by heavy artillery on May 20, 2024 in Vovchansk, Ukraine. Ukraine has been evacuating civilians from around Vovchansk, where Russian army currently controls 20 per cent of the city. (Photo by Libkos/Getty Images)

Нагадаємо: Путін призначає нового міністра оборони росії

Російська армія, незважаючи на місяці напружених боїв, досягла лише обмежених успіхів проти українських військ. Це стає дедалі більшим викликом для президента Володимира Путіна, оскільки перевага його армії починає руйнуватися.

З отриманням Україною мільярдів доларів військової допомоги від своїх західних союзників, вікно можливостей для російського прориву звужується. Незважаючи на продовження ракетних та дронових атак на українські міста та енергетичну інфраструктуру, спроби Росії відкрити новий фронт на північному сході України та просування на сході залишаються повільними та дорогими.

Виснажлива стратегія та її наслідки

Російська стратегія виснаження сил України виявилася надзвичайно дорогою та кривавою для самої російської армії. Це може призвести до надмірного виснаження її ресурсів та створити можливості для українського контрнаступу.

Зміна ставлення союзників та обмежені ресурси

Зі збільшенням поставок зброї від США та послабленням обмежень на удари по російській території, перспективи Росії на перемогу в цьому році значно зменшилися. Незважаючи на чисельну перевагу, російська армія втратила значну кількість бронетехніки, а відновлення її довоєнного потенціалу займе роки.

Призначення економіста Андрія Бєлоусова міністром оборони підкреслює потребу Росії витиснути більше з обмежених ресурсів перегрітої економіки.

Виклики для обох сторін та обмеження російської військової міці

Обидві сторони стикаються з величезними проблемами, особливо щодо заміни загиблих та поранених військовослужбовців. Хоча Україна вживає заходів для мобілізації, проблема з кадрами залишається актуальною.

Росія не змогла перетворити свої переваги на полі бою на значні здобутки через неефективне використання людських ресурсів та успішну українську оборону. Російська військова міць, незважаючи на чисельну перевагу, має суттєві обмеження.