Додому Новини регіону

Повернення у невідомість: 130 тисяч переселенців змушені покинути нові домівки

Фото: Укрінформ

Нагадаємо: ВПО: виплати продовжать, але з умовами

Війна в Україні змусила мільйони людей покинути свої домівки у пошуках безпеки. Проте, для багатьох з них цей шлях виявився ще більш тернистим, ніж очікувалося. Як стало відомо на конференції «Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам», майже 130 тисяч переселенців були змушені повернутися назад – у зону бойових дій чи на тимчасово окуповані території.

Головною причиною такого відчайдушного кроку стали проблеми з житлом та працевлаштуванням. Більшість переселенців потребують фінансової підтримки від держави, адже винаймати житло та знайти роботу в нових умовах вкрай складно.

«ВПО – це той скарб, на який ми будемо спиратись, відновлюючи Україну після перемоги», – наголосив Максим Ткаченко, голова робочої групи з питань житла парламентської ТСК із захисту прав ВПО. Він підкреслив важливість державної підтримки переселенців, щоб допомогти їм адаптуватися та стати на ноги на новому місці.

Одним із кроків у цьому напрямку може стати ухвалення законопроєкту №10382, який передбачає продовження грошових виплат більшості переселенців до кінця воєнного стану або їхньої повної адаптації. «Інтеграція потребує часу, і виплати – це допомога у старті нового життя», – зазначив Ткаченко.

Ця ситуація викликає серйозну тривогу. Повернення до небезпечних регіонів ставить під загрозу життя та здоров’я переселенців, які вже пережили жахи війни.