Додому Новини регіону

ВПО: виплати продовжать, але з умовами

Депутати Верховної Ради України зареєстрували законопроєкт, який має продовжити щомісячні виплати на проживання для всіх категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до завершення дії воєнного стану.

Нагадаємо, що згідно з постановою, виплати автоматично продовжуються для всіх ВПО, які отримували їх до 1 лютого 2024 року. Це стосується близько 2,2 мільйона людей.

Законопроєкт №10382 має на меті допомогти людям, які через війну втратили житло, майно чи засоби до існування. Наразі близько 2,6 мільйона зареєстрованих ВПО отримують виплати, але існує потреба розширити та скоригувати державну підтримку.

Про це розповів в інтерв’ю для Укрінформу член Комітету ВР з питань прав людини, заступник голови фракції “Слуга народу” Максим Ткаченко.

Законопроєкт передбачає:

  • Виплати в розмірі 3000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей.
  • Виплати в розмірі 2000 гривень для інших категорій ВПО.
  • Продовження виплат до моменту завершення воєнного стану або досягнення належного рівня інтеграції ВПО у нових громадах.

Виплати можуть бути призупинені або скасовані у таких випадках:

  • Повернення ВПО до домівок.
  • Виїзд за кордон.
  • Наявність достатнього житла та доходу.

Окрім фінансової підтримки, законопроєкт також має на меті соціальну інтеграцію ВПО. Депутати хочуть створити умови для активної участі переселенців у житті громад.

Ініціатива закликає до швидкого ухвалення змін, щоб вже у лютому-березні поточного року закон набув чинності.

Перевірка пенсіонерів з ВПО

Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, можуть пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Для цього варто обрати зручний для себе спосіб – віддалено чи особисто.

Для пенсіонерів, які стали ВПО після 24 лютого 2022 року, діють загальні правила фізичної ідентифікації.