Додому Новини регіону

Уряд продовжив виплати на проживання для ВПО

Згідно з постановою, виплати автоматично продовжуються для всіх ВПО, які отримували їх до 1 лютого 2024 року. Це стосується близько 2,2 мільйона людей.

Нагадаємо, виплати для ВПО: 2024 рік стане переломним.

1 березня виплати продовжать для більшості нинішніх отримувачів – ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян. До них належать:

  • Пенсіонери, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії менший за 9 444 грн;
  • Особи з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
  • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.

Для цих категорій виплати продовжуються на 6 місяців.

Значна кількість ВПО також зможе отримати продовження виплат ще на 6 міс. після подання нової заяви на виплату допомоги. Для цього родини мають звернутися до центру зайнятості з 1 лютого 2024 року.

Умова продовження виплат на додаткові 6 місяців – дохід у таких родинах не має перевищувати 9 444 грн на одну особу.

Ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО родини із дітьми до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), отже батьки не мають можливості працювати.

Допомога продовжуватиметься родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність, отримали мікрогрант тощо.

Державну соціальну допомогу зможуть отримати сім’ї, навіть якщо хтось із її працездатних членів не працює. Проте вони обов’язково мають зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як особи, що шукають роботу.

Якщо людина не сприятиме своїй зайнятості, її виплати будуть припинені.

Таким чином, механізм виплат поєднано зі стимулюванням ВПО до працевлаштування і отримання власних джерел доходів для родини.

Це важливо, адже родини, які переїхали з зони бойових дій, мають відновити своє життя і інтегруватися у нову громаду.

Більше інформації про виплати на проживання для ВПО можна отримати на сайті Міністерства соціальної політики України: https://www.msp.gov.ua/news/23474.html