Додому Новини регіону

Дострокові пенсії

ДОСТРОКОВІ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ І ГРУПИ ТА ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ДИТИНСТВА І ГРУПИ

Достроковий вихід на пенсію регулюється Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Текст закону

Відповідно до частини 1 статті 115 цього закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи – після досягнення чоловіками 50 років, жінками 40 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років у чоловіків і не менше 10 років у жінок.

Підставою для отримання пенсії є звернення особи. За недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, звернення надають їх законні представники.

Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо);
  • довідка про заробітну плату для обчислення пенсії за будь-які 60 календарних місяців підряд до 01 липня 2000 року (за бажанням пенсіонера);
  • документи, які засвідчують особливий статус особи (за наявності).

Фінансування пенсії, допомоги на поховання та оплата послуг за їх доставку таким особам у період до досягнення пенсійного віку здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

Як подати заяву для призначення дострокової пільгової пенсії за віком особам з інвалідністю по зору I групи та особам з інвалідністю дитинства I групи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України дивіться за посиланням.

Хто має право на дострокові пенсії дивіться за посиланням.

Бережіть себе та своїх близьких! Заощаджуйте свій час та користуйтеся онлайн-сервісами вебпорталу не виходячи з дому!