Додому Новини регіону

Домашнє насильство на Донеччині: кількість звернень за рік зросла на 40%

За даними Головного управління Національної поліції Донецької області, за 2022 рік надійшло 1544 підтверджених звернень щодо домашнього насильства, з яких 1394 звернення надійшло від жінок та 335 – від дітей. А за шість місяців 2023 року кількість звернень зросла до 1178, у тому числі 1054 звернення від жінок і 24 – від дітей. Це означає, що кількість звернень зросла на 40%.

Лілія Золкіна, начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, наголосила на тому, що зростання кількості звернень свідчить про необхідність проведення роботи щодо протидії та попередження домашнього насильства.

У брифінгу також взяли участь голова БФ Словʼянське Серце Наталія Киркач та регіональний координатор Фонду ООН у галузі народонаселення України Ганна Карпеченкова. Вони розповіли про основні напрямки роботи з протидії домашньому насильству на Донеччині, про наявні центри надання допомоги постраждалим від цього страшного явища та про найближчі плани відкриття аналогічних закладів.

Якщо ви або хтось із ваших близьких потерпає від домашнього насильства, зверніться за допомогою до:

  • Національної гарячої лінії з питань домашнього насильства: 0 800 500 335
  • Центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильства, які працюють у всіх районах Донецької області. Їхні контактні дані можна знайти на сайті Донецької облдержадміністрації.

Пам’ятайте, що ви не самотні. Ви можете отримати допомогу, щоб захистити себе та своїх близьких від насильства.