Додому Новини Лиманщини

Ірина Литвин – номінація “Медикиня року” обласного конкурсу «Жінка Донеччини»

Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації представляє учасниць обласного конкурсу «Жінка Донеччини». Знайомтесь –  Ірина Литвин (номінація “Медикиня року”).

Ірина Литвин – старша медична сестра ортопедо-травматологічного відділення КНП «Обласна клінічна травматологічна лікарня» м. Лиман Донецької області.

Народилась Ірина 1989 року в маленькому селі на Тернопільщині. Батьки працювали в полі, а вона завжди була поруч з ними. Пізніше, коли стало питання про її навчання, батьки переїхали у Краматорськ, де і проходило дитинство та юність нашої героїні.  Тато працював на заводі зварювальником, а мама в лікарні звичайною санітаркою. Ось звідти й прокинулась в дівчини любов до медицини. Ірина  бачила таких охайних лікарів і медичних сестричок в білих халатах, які завжди допомагали хворим. З дитинства її приваблювала ідея допомагати людям, і вона знала, що хоче робити щось, що має справжню цінність. У 2006 році, після закінчення школи, одразу вступила до Костянтинівського медичного коледжу. У Ірини була дуже гарна практика, вона багато чому навчилась і вже впевнилась у своєму рішенні, що дійсно хоче пов’язати своє життя з медициною. Навчалась завзято і з віддачею, хоча і не закінчила коледж з відзнакою.

Після закінчення коледжу у 2009 році Ірина  влаштувалась на роботу за фахом. Працювала в різних відділеннях, включаючи пологовий будинок, дитячий будинок, педіатрію, хірургію, швидку допомогу, травматологію, операційну. Але не отримувала задоволення від роботи. Чому? Сама не знає. Чи то колектив не знайшла свій, чи може щось з нею було  не так. Виховання з загостреним відчуттям справедливості давало про себе знати. 

У 2013 році народила хлопчика – Назарія і пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною. Але продовжувала багато читати медичної та наукової літератури.  Після декретної відпустки Ірина  влаштувалась в травматологію операційною медичною сестрою. І всі дні просто пролітали. Її захопила робота. Ірина відчувала себе потрібною. Вона зустріла багато чудових людей, які стали їй друзями. 

І ось тут вона почала замислюватись про те, скільки ресурсів та нервових клітин витрачає медична сестра? Скільки сил йде на дезінфекцію та обробку інструментарію, різні маніпуляції, заповнення документації та іншого. Яка на ній відповідальність. Адже лікарня – це не тільки призначення лікаря, або скальпель хірурга, це відрізок часу, в якому вирішується доля людини, коли ти можеш опинитись у нескінченному пеклі, борючись за життя людини. Людина, яка присвятила себе медицині, повинна мати деякі духовні якості, такі як: доброта, терпіння, чуйність до навколишніх, милосердя, вміння співчувати та слухати. І в цьому Ірина не помилилась, коли обирала свою майбутню професію.

Вона вважає, що бути медичною сестрою – це не просто робота. Це спосіб життя. Це про те, що треба бути готовим допомагати в будь-який час 24/7. Це бути співчутливою і кмітливою. Це про те, щоб бути надійною та відповідальною. Але і в той самий час бути стресостійкою, тому що ситуації та пацієнти бувають різні.  Бути майже завжди голодною, тому що часу на себе залишається зовсім мало. Ірина пишається тим, що вона медсестра. Вона знає, що робить важливу роботу. Саме тому у 2019 році взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Ескулап-професіонал. Найкраща медична сестра України», де здобула перемогу для себе, своєї лікарні та всієї Донецької області. Її щастю не було меж.  Ірина досягла неймовірних результатів, завдяки багаторічному навчанню та практиці. 

Коли почалось повномасштабне вторгнення росії в Україну, її керівник зібрав всіх співробітників і переїхав на більш безпечну територію до Кіровоградської області. Вивіз деяке обладнання, знайшов будівлю, та запросив на роботу багато співробітників. Ось тут Ірині й запропонували посаду старшої медичної сестри в ортопедо-травматологічному відділенні. Вона вважає себе досвідченою медичною сестрою, яка пройшла гарну школу навчання, постійно удосконалює свої практичні та теоретичні здібності. 

У Ірини є глибоке розуміння системи охорони здоров’я та навички, необхідні для успішної роботи в ролі старшої медичної сестри. У неї є багато нагород, подяк, грамот, які вона безперечно заслужила. Як старша медична сестра, вона відповідає за надання лідерства та керівництва команді медичних сестер.  Також відповідає за розробку та впровадження процедур та політик, які забезпечують якісний догляд за пацієнтами. У неї є сильні навички спілкування та міжособистісної взаємодії, і вона може ефективно працювати з лікарями, іншими медсестрами та іншими членами медичної команди. 

Ірина дуже зацікавлена в навчанні та розвитку інших медичних сестер. Вона регулярно проводить навчання та семінари для медичних сестер, і  завжди шукає нові способи покращити якість догляду  за пацієнтами. Медикиня впевнена, що  зможе внести значний внесок в організацію,  де наразі працює.

Матеріал надано управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації