Додому Новини регіону

Байден розглядає можливість дати Україні дозвіл бити американською зброєю малої дальності по території РФ

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Україна шукає шляхи обійти заборону США на удари по території Росії

Адміністрація президента Джо Байдена розглядає можливість введення нових жорстких заходів для протистояння Росії в Україні. Серед них – покарання Китаю за постачання ключових технологій Москві та скасування обмежень на використання Україною американської зброї малого радіусу дії для атак на території Росії. Ці кроки можуть означати значну ескалацію політики США щодо підтримки України, одночасно намагаючись уникнути прямої конфронтації з Росією та Китаєм.

Держсекретар Ентоні Блінкен, перебуваючи з візитами в Пекіні та Києві, дав зрозуміти про жорсткішу позицію Вашингтону. В інтерв’ю BBC він заявив, що Китай «допомагає розпалити найбільшу загрозу для Європи» з часів розпаду СРСР, натякаючи на можливі нові санкції проти китайських компаній.

Під час візиту до Києва Блінкен дізнався про недавні успіхи російських військ у Харкові та інших місцях на сході України, що викликало його занепокоєння. Він закликав адміністрацію переглянути заборону на використання Україною американської артилерії та ракет малої дальності для ударів по території Росії.

Однією з причин зростаючої вразливості України є затримка поставок американської зброї. Деякі з озброєнь, на які США розраховували для підтримки України, такі як танки M1 Abrams та системи HIMARS, виявилися вразливими до російських безпілотників та протиповітряної оборони.

Американські чиновники занепокоєні тим, що Росія накопичує війська та техніку поблизу кордону з Україною для нових атак. Використання американської артилерії та ракет малої дальності могло б допомогти знищувати ці цілі, не завдаючи ударів глибоко по території Росії. Однак наразі США обмежують використання цієї зброї лише на території України.

НАТО також тисне на Байдена, закликаючи послабити обмеження на використання зброї. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг цього тижня наголосив на необхідності дозволити Україні атакувати російські війська з іншого боку кордону. Він підкреслив, що право на самооборону включає можливість завдавати ударів по законним військовим цілям за межами України.

Ми можемо наближатися до нової точки перелому в Україні. Зі зростаючим військовим партнерством між Росією і Китаєм, Байден зважує можливість поглиблення співпраці з Києвом. Це призведе до нових ризиків, але може допомогти зміцнити позиції України та відновити баланс на переговорах, які зрештою можуть вирішити цей конфлікт.