Додому Про наших людей

Від Майдану до ЗСУ: історія братів Воронових та їхніх чотирилапих друзів

Антон та Артем Воронови родом з Авдіївки. До 2014 року займались громадською антикорупційною діяльністю в Донецьку, зокрема висвітлювали копанки Януковича. Після початку Євромайдану брати разом з місцевими активістами були постійними учасниками мітингів у Донецьку та Києві, входили до складу Самооборони Майдану. Для опору хлопці мали тоді лише травматичну зброю, легкі бронежилети, і міцні проукраїнські переконання. Зважаючи на останні, проросійські терористи, які були серйозно озброєні, навіть призначили винагороду за голови братів.

Нагадаємо: “Наш сад так і не зацвів”: історія Олени Чупрової з Лимана, яка втратила все через війну.

Восени 2014 року Антон і Артем долучились до “Правого сектору”. Пізніше, маючи юридичну освіту, зайнялись розбудовою структури “Правого сектора” в Донецькій області: відкрили понад два десятки громадських приймалень, де працювали зі зверненнями. Через це у 2018 році хлопці пережили замах на вбивство – подвір’я хлопців закидали гранатами.

У 2019-2021 роках Антон Воронов очолював громадську раду при Донецькій обласній адміністрації. А з літа 2022 року, після півроку служби у ДФТГ у Лимані, брати вступили до лав Донецької окремої бригади Сил територіальної оборони, де обіймають посади офіцерів з морально-психологічного забезпечення. Слід зазначити, що всі хлопці, хто з Вороновими захищав у 2022 році Лиманщину, нині гідно служать у ЗСУ.

Вони декілька разів об’їздили всю Донеччину. Спочатку – рідна Авдіївка, в якій прожили майже 30 років та мали велике господарство. Далі – Лиман, куди вивезли батьків і вірного охоронника – пса Пірата. Це руде цуценя братам подарував чоловік їхньої сусідки – шкільної вчительки, яку зображено на одному з муралів Авдіївки. Після переїзду Пірат жив насиченим життям: разом з бійцями протидіяв рейдерським захопленням полів на Харківщині, охороняв базу “Правого сектора”. Вже у Лимані компанію поповнив білошерстий пес на прізвисько Дук. А пізніше для кольорового балансу в сім’ї з’явився і чорношерстий Фред. Всі собаки – безпородні, але разом з тим найрідніші. І хоча чотирилапі не дуже ладять між собою (навіть не погодились на спільне фото!), проте власникам віддячують вірністю та справжньою дружбою.