Додому Новини Лиманщини

Правоохоронці та соціальні служби Лиману обговорили покращення взаємодії у випадках домашнього насильства

14 липня за ініціативою відділу поліції № 3 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області відбулася робоча зустріч представників правоохоронних органів та соціальних служб Лиману.

Метою зустрічі було обговорення шляхів покращення взаємодії між суб’єктами, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Учасники зустрічі відзначили, що проблема домашнього насильства залишається актуальною, навіть у час війни. Особливо вразливими категоріями є жінки та діти.

“Напрацювання механізмів ефективної співпраці у випадках домашнього насильства – це не лише спосіб захистити й надати допомогу постраждалим. Це також впливовий засіб превенції щодо явища гендерно зумовленого насильства”, – зазначив інспектор СЮП ВП Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ст. лейтенант поліції Ярослав Шерстюк.

У результаті зустрічі було розроблено план заходів щодо покращення взаємодії суб’єктів у випадках домашнього насильства. Зокрема, передбачається:

 • Затвердження спільного алгоритму дій у таких випадках.
 • Проведення спільних тренінгів та навчань для працівників правоохоронних органів та соціальних служб.
 • Створення єдиної інформаційної бази щодо випадків домашнього насильства.

Також учасники зустрічі наголосили на важливості інформування населення про можливості отримання допомоги у разі вчинення домашнього насильства.

“Якщо ви стали жертвою домашнього насильства, не мовчіть. Звертайтеся до поліції або до будь-якого з інших суб’єктів, які надають допомогу в таких випадках”, – закликала представник управління соціального захисту населення Лиманської міської ради Тетяна Снєгір.

Де можна отримати допомогу у разі вчинення домашнього насильства:

 • Телефонні “гарячі лінії”:
  • безкоштовна та цілодобова “гаряча лінія” 15-47
  • національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або на короткий номер (безкоштовно з мобільних телефонів) 116 123
  • єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно) 0 800 213 103
 • Органи Національної поліції за телефоном “102”
 • Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради за телефоном 0626127202

Пам’ятайте, ви не самотні!

Нагадаємо, домашнє насильство на Донеччині: кількість звернень за рік зросла на 40%.