Додому Новини Лиманщини

Понад мільйон гривень перерахували шахраям мешканці Краматорського району, лиманці в їх числі 

З кожним тижнем мешканці Краматорського району все більше перераховують грошей шахраям. Минулого тижня жертвами аферистів стали 13 громадян.  Загальний збиток склав понад мільйон гривень.

Більше половини втрачених коштів прийшлись на тих, хто намагався купити автомобіль через інтернет. Також довірливі громадяни потрапляли на гачок «банківських» аферистів, залишали свої дані на фейкових сторінках та втрачали свої телефони, коли передавали їх незнайомцям.

Попри всі застереження та негативні приклади, троє чоловіків із Краматорська, Лиману та Костянтинівки перевели на вказані рахунки відповідно 114, 350 та 210 тисяч гривень. Звісно, після цього всі угоди із ними «призупинялись», і невідомі продавці переставали відповідати та дзвінки.

41-річна мешканка Лиману замовила на одному з сайтів будівельні матеріали й сплатила 22,5 тисячі гривень наперед. За деякий час вона зрозуміла, що стала жертвою шахрайства, та звернулась до місцевої поліції.

45-річна жителька смт Олександрівка знайшла у месенджері групу, учасникам якої пропонували «фінансову допомогу». Жінка ввела всі дані, які від неї були потрібні, після чого втратила 4,5 тисячі гривень. 

Подібним чином постраждала й 33-річна краматорчанка. Як повідомила сама потерпіла, вона скористалась «неправильним» чат-ботом, внаслідок чого її сімейний бюджет скоротився на 26 тисяч гривень.

Також до підрозділів поліції Краматорська, Слов’янська та Костянтинівки надходила вже «традиційна» інформація про дії зловмисників, які видавали себе за банківських робітників і отримували доступ до банківських рахунків, а також тих, хто просив телефон і «забував» його повернути.