Додому Новини Лиманщини

Новий краєзнавчий нарис М.І. Пасічника «Міцне коріння хлібодарів»

На фото: книга М. Пасічника «Міцне коріння хлібодарів»

Памʼять вчить.

Щойно побачила світ чергова нова книга журналіста і краєзнавця М.І. Пасічника «Міцне коріння хлібодарів». У ній автор дохідливо розповідає про древній рід хліборобів Коровченків з села Олександрівки, який нараховує більше 320 років. Про суперечливу історію заснування села Рубці, про білі плями в роки громадянської війни на Лиманщині та про інше цікаве. 

М. Пасічник вдало використовує архіви фронтовика-орденоносця Олександра Гавриловича Коровченка і простежує його цікавий життєвий шлях від новобранця до умудреного досвідом агронома радгоспу «Дружба» – найбільшого господарства в районі. В ньому він пропрацював більше тридцяти років. 

Справу батька продовжив його син Сергій. Він майже тридцять років очолює фермерське господарство «Рубін». Воно серед кращих на Лиманщині. 

На рахунку Сергія Олександровича багато добрих справ. Він завжди приходить на допомогу людям, особливо похилого віку, бере активну участь у громадсько-політичному житті громади. Зокрема, його велика заслуга щодо газифікації села Яцьківки. 

І не випадково його, ось уже кілька років підряд, обирають депутатом Лиманської міської ради. 

С. Коровченко надавав дуже суттєву фінансову і матеріальну допомогу (молоко, м’ясо, крупи) рубцівській, лозівській школам, дитсадку, закладам культури і медицини та виборцям з Яцьківки, Лозової, Рубців, Кримок, Олександрівки.

Автор підкреслює, що Сергій Олександрович добре розуміє що історія, то пам’ять, а вона – основа людини, народу. Вдячна ж пам’ять – основа миру в душі людини. Мир же сьогодні так потрібен народу України! 

Доречно зауважити, що книга зі смаком ілюстрована та цікава за своїм змістом.

О. Веселка 

Також нагадаємо, що на сайті виходив матеріал: “Знай наших: до дня Пасічника та Яблучного Спасу” Миколи Пасічника.