Додому Новини Лиманщини

Знай наших: до дня Пасічника та Яблучного Спасу

ПРОФЕСОР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МЕДОВОЇ  СПРАВИ, до речі, з селища Дробишевого Лиманської територіальної громади.

Пророк Тарас Шевченко писав: – «У кожного своя доля й свій шлях широкий…».

Володимира Єгоровича Малихіна на отой широкий шлях вивів…мед. Точніше пасіка на 200 вуликів у Дробишевському лісництві, що на Донеччині.

Тут, серед чарівної природи, цілющих трав і синьооких озер і почав солодку  діяльність майже 40 років тому він. Разом з  селищною владою  на чолі з Віктором Миколайовичем Тендітним започаткували проведення у Дробишевому серпневих медових ярмарків – «Солодке свято».

Сюди з’їжджалися пасічники і покупці не лише з Лиманщини, але із сусідніх районів – Слов’янського, Ізюмського, Кремінського, Борівського районів  та Святогір’я. Мед був доступний за ціною високої якості і дуже смачний.

У той час, як біля Будинку культури йшла жвава торгівля виступали місцеві співаки, танцюристи, поети  і… смажились шашлики, Володимир Єгорович проводив практичні семінари для бджолярів, як у приміщенні селищної ради, так і на території своєї пасіки. Вів їх жваво, цікаво, а головне – вони приносили відчутну користь, присутні застосовували набуті знання у своїх господарствах.

Я неодноразово бував на пасіці Єгоровича. Мою увагу на ній привернули 4 вулики-довбанки розміром у зріст людини. Прийшли вони на Лиманщину аж із часів Київської Русі.

 У робочому кабінеті Малихіна – потужний комп’ютер, знаряддя праці, препарати для лікування бджілок-трудівниць, наукова література та інше. А на великій стіні цілий іконостас нагород: грамоти, дипломи, медалі, кубки, а також сертифікати. Їх Єгорович удостоєний за новаторські справи у бджільництві, за семінари на високому рівні та високі врожаї на пасіці. 

 А от під деревом ще одна новація – кімната для оздоровчого сну, яка знаходиться над чотирма вуликами. Людина тут відпочиває, спить, а бджоли лікують її, забезпечуючи здоровий сон та … гудуть.  Це прекрасно!

 Сьогодні В.Є. Малихін – професор у бджільництві. Він вчить пасічників не тільки України, а і в Європі, Грузії. У Грузії, в одному із мальовничих сіл Мухурі Самгрело, у його будинку у робочому кабінеті він проводить практичні заняття для пасічників сонячної країни. І вони ідуть сюди, щоб опанувати особливості методу Малихіна у роботі.

 До речі, В.Є. Малихін – Почесний Пасічник України, лауреат Золотої Премії бджолярського кола. Він – бджоляр-дослідник.    

Та не медом єдиним живе невтомний бджоляр, а ще пише книги. Шість книг із серії «Креативне бджільництво» особливо популярні серед його колег по цеху. Окрім цього Володимир Єгорович уже не перший рік веде відеоканал «Творче бджільництво».

 Нещодавно В.Є. Малихін приїхав з Польщі. Там він читав лекції, проводив семінари для польських пасічників тривалий час. За це був нагороджений Почесним дипломом від керівництва Вроцлавського воєводства.

Доречно зауважити, що Володимир Єгорович обіймає посаду керівника методичного нагляду за виробництвом медової продукції у кількох країнах Європи.

Якось мені Єгорович розповів цікаві факти з життя бджілок. З’ясувалося, що бджоли «розмовляють» між собою у вулику, «розмовляють»…танцями по колу. У ході такої бесіди вони вказують координати квітів, рослин, багатих на пилок, нектар та вказують політ на відстань аж до семи кілометрів.

Ось такий він Володимир Єгорович Малихін з Лиманщини. Він прославляє і наш край і всю Україну у багатьох країнах світу своїм новаторством, своїми ідеями на лоні  бджолярства.    

 Микола ПАСІЧНИК, член Національної Спілки  журналістів України та Національної Спілки краєзнавців України.