Додому Новини регіону

Збій Starlink засліпив українських захисників під час наступу росії на Харків

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Ворог розпочав новий наступ на Харків: що відомо?

Напруга на північно-східному кордоні України зростала місяцями, але наступ російських військ 10 травня все ж застав українських бійців зненацька. Цьому сприяв безпрецедентний збій у роботі супутникового інтернету Starlink, який позбавив захисників “очей” у критичний момент.

125-та бригада територіальної оборони, розтягнута на 43 кілометри вздовж кордону Харківської області, пильно стежила за нарощуванням російських сил. Щоденні розвідувальні польоти безпілотників давали чітку картину підготовки до нападу. Проте ранок 10 травня приніс неприємний сюрприз – російські засоби радіоелектронної боротьби повністю заглушили відеосигнал.

“Ми стали абсолютно сліпими”, – розповідає командир підрозділу безпілотників з позивним “Артист”. Starlink, який став для українських військових основним засобом зв’язку, вперше з початку повномасштабного вторгнення був повністю виведений з ладу.

“Це була найбільша проблема. Ми не бачили, як вони рухаються, працювали тільки через радіо або телефони, де вони ще працювали”, – згадує 53-річний сержант. Безпілотник “просто зник” з екранів операторів.

Росіяни скористалися моментом вразливості української армії і за лічені дні захопили близько 130 квадратних кілометрів території вздовж кордону. Цей епізод підкреслює критичну залежність сучасних військових операцій від технологій та вразливість навіть найсучасніших систем перед обличчям цілеспрямованих атак.