Додому Новини регіону

Прорив України у забезпеченні артилерійськими снарядами та виробництві дронів

фото Getty Images

Нагадаємо: Україна отримає американські ударні дрони з вогнепальною зброєю

Україна досягла значного прогресу у забезпеченні артилерійськими снарядами та виробництві дронів, що відзначив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами 16 травня. Це перший випадок за роки війни, коли жодна з бригад не має дефіциту артилерійських снарядів.

“Вперше за роки війни жодна із бригад не скаржиться, що немає артилерійського снаряду. І це відбувається упродовж останніх 2 місяців”, — заявив Зеленський, підкреслюючи важливість цього досягнення для української армії.

Президент наголосив на необхідності продовження тісної співпраці з міжнародними партнерами для підтримання та нарощування військових можливостей країни. “Всім ще прийдеться дуже багато працювати. Чеська ініціатива буде йти. Про гроші з усіма партнерами ведемо перемовини”, — зазначив він.

Окрім цього, Володимир Зеленський анонсував нову ініціативу, спрямовану на виробництво вітчизняних дронів для радіоелектронної боротьби (РЕБ). Він розповів про плани залучення міжнародних інвестицій для цього важливого проекту.

“Ми зараз відкриваємо ініціативу, коли партнери будуть давати гроші на виробництво наших дронів — РЕБів, саме в цей конкретний напрямок. Технічні показники наших дронів стають кращими. Ми починаємо їх багато виробляти, а на них немає грошей, можемо виробляти більше, ніж є грошей”, — підкреслив Зеленський.

Цей прорив у забезпеченні артилерійськими снарядами та розвиток виробництва дронів є критично важливими для обороноздатності України. Завдяки підтримці міжнародних партнерів та внутрішнім зусиллям, українська армія зміцнює свої позиції, що дозволяє ефективніше протистояти агресії та захищати суверенітет країни.