Додому Новини регіону

Загроза Харкову та Сумам: Україна готується до можливого наступу Росії

Фото: Відкриті джерела

Нагадаємо: Росія готує масштабний наступ: захоплення нових територій та атака на Харків

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк підтвердив, що у Росії дійсно існує план можливого захоплення Харкова і Сум, але українські військові готові до відсічі.

“Наші спецслужби кажуть, що у росіян дійсно є план взяття Харкова чи Сум, але ми не знаємо, наскільки ці плани серйозні та чи здатні вони їх реалізувати тими силами, які вони мають у своєму розпорядженні”, – зазначив Павлюк в інтерв’ю The Times.

За його словами, Росія планує захопити не лише Донецьку та Луганську області, але й Запорізьку, однак українські війська зроблять все можливе, щоб не допустити цього.

“Нам потрібна зброя, особливо артилерія, бо війська РФ мають перевагу в артилерії десять до одного”, – підкреслив Павлюк.

Він висловив оптимізм щодо того, що довгоочікуваний пакет військової підтримки від США та пожвавлення європейської допомоги не лише допоможуть зупинити російський наступ, але й, можливо, дадуть Україні стратегічну ініціативу.

“Першочергово нам потрібна протиповітряна оборона, щоб захистити наших людей, міста та інфраструктуру від російських повітряних і ракетних ударів. І, звичайно, для нас дуже важлива далекобійна артилерія. Маючи хорошу протиповітряну оборону та далекобійну артилерію, ми могли б відбити цю стратегічну перевагу у росіян на полі бою”, – заявив командувач.

Заступник начальника української розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький підтвердив, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей. Він зазначив, що російське угруповання, яке базується на кордоні з Харковом, наразі налічує 35 000 бійців, але його планують збільшити до 50 000-70 000 військових.

Цього недостатньо для захоплення великого міста, – впевнений Скібіцький.

Україна готується до нового наступу Росії. Збройні Сили України мобілізують ресурси, отримують необхідну зброю та налаштовані на рішучу відсіч окупантам.