Додому Новини регіону

Росія готує масштабний наступ: захоплення нових територій та атака на Харків

Російські військові та техніка. Фото: Міноборони РФ

Нагадаємо: Буданов: Росія готує наступ на Донбасі, рухатиметься на Покровськ

Ситуація на східному фронті України загострюється. Верховний головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський попереджає, що Росія може розпочати масштабний наступ наприкінці весни або влітку.

За його словами, окупанти прагнуть захопити більше територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей.

“Росія, можливо, готується до великомасштабної атаки наприкінці весни або влітку в надії захопити більше територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей”, – пише видання Financial Times з посиланням на українських і західних чиновників.

Джерела видання стверджують, що російські війська можуть наступати відразу на чотирьох напрямках, а також не виключають можливого нападу на Харків – друге за величиною місто України.

Наразі основні зусилля Росії зосереджені навколо міста Часів Яр, яке розташоване всього за 15 км на захід від Бахмута.

“Ймовірно, це буде важлива битва. Часів Яр розташований на зручній для оборони височині. Якщо Росія візьме місто, вони потенційно можуть збільшити швидкість просування вглиб Донецької області в рамках очікуваного літнього наступу”, – сказав Роб Лі, старший науковий співробітник Євразійської програми Інституту досліджень зовнішньої політики.