Додому Новини регіону

Як відновити втрачені документи під час війни

Під час війни дуже часто трапляються ситуації, коли люди змушені евакуйовуватися з дому, залишаючи за собою всі свої документи. У такому випадку виникає питання, як їх відновити.

Нагадаємо, отримання дублікатів документів через ДІЯ.

Паспорт громадянина України

Для відновлення паспорта громадянина України необхідно звернутися до підрозділу Державної міграційної служби, центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс» за місцем реєстрації чи перебування.

Для оформлення паспорта необхідно подати такі документи:

 • Заяву про оформлення паспорта;
 • Документ, що посвідчує особу (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, свідоцтво про народження);
 • Фотокартку розміром 35х45 мм;
 • Документи, що підтверджують реєстрацію місця проживання (якщо паспорт оформляється за місцем фактичного проживання).

На період виготовлення нового паспорта буде видано тимчасове посвідчення.

Індивідуальний податковий номер (ІПН)

Для отримання дубліката ІПН необхідно звернутися до будь-якого найближчого органу податкової служби. Для цього необхідно подати такі документи:

 • Заяву про отримання дубліката ІПН;
 • Документ, що посвідчує особу (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, свідоцтво про народження).

Документи про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, свідоцтво про смерть

Для отримання дубліката одного із цих документів необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за місцем фактичного проживання чи перебування із заявою про відновлення документа. Для цього необхідно подати такі документи:

 • Заяву про отримання дубліката документа;
 • Документ, що посвідчує особу (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, свідоцтво про народження);
 • Документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання (якщо документ оформляється за місцем фактичного проживання).

Документи про освіту

Загалом для отримання дубліката документа про освіту необхідно звернутись до керівника відповідного закладу освіти із заявою про повторну видачу документа. Якщо заклад припинив свою діяльність, слід звернутись до правонаступника.

У разі ж, якщо заклад освіти на день звернення знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україні території, необхідно звернутися до Міністерства освіти та науки України з заявою про визначення закладу, який видаватиме дублікат такого документа.

Документи про право власності на нерухоме майно

Для отримання дубліката документа (договору купівлі-продажу, дарування, міни, свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину тощо) за загальним правилом необхідно звернутись до органу, що його видав. Такими органами можуть бути: нотаріус, орган місцевого самоврядування, Бюро технічної інвентаризації тощо.

Якщо у документів закінчився термін дії

У разі, якщо у закордонного паспорта закінчився термін дії, його продовжать на 5 років. І в закордонний паспорт зараз знову вклеюють фотографії дітей. Оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон здійснюється територіальними підрозділами Державної міграційної служби України та через Центри надання адміністративних послуг (послуга не пов’язана з місцем реєстрації).

Посвідчення водія, а також свідоцтва на реєстрацію транспортних засобів будуть діяти під час дії воєнного стану на території України навіть після закінчення терміну їх дії. Відновити посвідчення водія можна в сервісних центрах МВС. Записатися туди краще заздалегідь: це можна зробити онлайн.

Деякі додаткові поради

 • При зверненні за відновленням документів необхідно мати при собі всі можливі документи, які можуть підтвердити вашу особу та вашу причетність до цих документів.
 • Якщо ви не можете знайти необхідні документи, ви можете звернутися до адвоката за юридичною допомогою.
 • Необхідно враховувати, що терміни оформлення дублікатів документів можуть бути збільшені через військові дії.