Додому Новини регіону

Внутрішньо переміщені особи отримали додаткові можливості для отримання допомоги на проживання

Уряд України 21 листопада 2023 року вніс зміни до постанов Кабінету Міністрів щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та надання їм допомоги на проживання.

Зокрема, уряд спростив умови отримання допомоги для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають за кордоном. Так, особи, які вперше звертаються за отриманням допомоги на проживання, можуть звернутися із заявою про її отримання через 15 робочих днів після повернення на територію України.

Крім того, внутрішньо переміщені особи, які повернулися в Україну після 01 серпня 2023 року, але раніше втратили допомогу через перебування за кордоном понад 30 днів, зможуть отримати її повторно на термін 6 місяців.

Також уряд подовжив термін отримання допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб до 3 місяців після дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони перемістилися. Раніше виплати припинялися на наступний місяць.

Окрім того, уряд запровадив додаткові інструменти стимулювання внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування.

Зокрема, внутрішньо переміщені особи працездатного віку, які отримують допомогу на проживання, протягом трьох місяців після призначення допомоги повинні будуть або стати на облік в Державній службі зайнятості, або отримати іншу допомогу за програмами Мінекономіки щодо працевлаштування, або ж працевлаштуватися, зареєструватися як ФОП чи отримати ваучер на навчання тощо.

Ці зміни є важливим кроком у підтримці внутрішньо переміщених осіб, які змушені були покинути свої домівки через війну. Вони дозволять більшій кількості людей отримати допомогу на проживання та стимулюватимуть внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування.

Нагадаємо, ВПО з Краматорська та Маріуполя отримують допомогу у відновленні емоційного здоров’я та вивченні української мови.