Додому Новини регіону

Відтепер вилов раків у Донецькій області заборонено до червня 2024 року

З метою збереження популяції річкових раків у Донецькій області з 1 грудня 2023 року до 30 червня 2024 року буде діяти заборона на їх вилов.

Це рішення було прийнято Управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області на підставі розробленого Інститутом рибного господарства НААН біологічного обґрунтування.

За даними Інституту, в останні роки промислові улови раків у Донецькій області набули сталої тенденції до зростання. У 2021 році було виловлено 11,6 тонн раків, що на 1,5 тонн більше, ніж у 2020 році.

Однак у 2022 році, через війну, вилов раків у Донецькій області був практично відсутній.

Враховуючи необхідність особливої охорони репродуктивного ядра популяцій річкових раків, Інститут рибного господарства НААН вважає, що оптимальними термінами заборони на вилов раків на водних об’єктах Донецької області на період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки є початок 01 грудня 2023 року і закінчення 30 червня 2024 року.

За порушення заборони на вилов раків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 340 до 510 гривень.

Закликаємо жителів Донецької області дотримуватися заборони на вилов раків, щоб допомогти відновити популяцію цих цінних водних ресурсів.