Додому Новини регіону

Україна шукає світло в морі: переговори з Туреччиною про оренду плавучих електростанцій

фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Енергетична криза в Україні: 4-6 годин на добу без світла вже влітку

Україна активно шукає шляхи подолання енергетичного дефіциту, спричиненого російськими атаками на критичну інфраструктуру. Одним з перспективних напрямків є оренда потужних плавучих електростанцій у Туреччини.

Голова Одеської обласної адміністрації Олег Кіпер підтвердив, що переговори з турецькою стороною вже тривають. Україна зацікавлена в оренді трьох таких електростанцій, кожна з яких здатна генерувати 250 МВт електроенергії. Це дозволило б забезпечити електропостачання Одеси, Ізмаїла та порту “Південний”, а також кількох прилеглих районів.

“Ми транзитна область, у нас взагалі немає генерації. Ми залежимо від інших”, – наголосив Кіпер.

Проте переговори наразі стикаються з труднощами, пов’язаними з питаннями безпеки. Розміщення плавучих електростанцій у Чорному морі вимагає ретельного опрацювання заходів захисту від можливих атак з боку Росії.

Оренда турецьких електростанцій могла б стати важливим кроком на шляху до забезпечення енергетичної безпеки Одеської області та України загалом. Це також сприяло б розвитку співпраці між Україною та Туреччиною у сфері енергетики.

Залишається сподіватися, що питання безпеки буде вирішено найближчим часом, і українські міста зможуть отримати додаткове джерело електроенергії, яке допоможе їм пережити складний зимовий період.