Український парламент активно обговорює можливість внесення змін до мобілізаційного віку, зосереджуючись на підвищенні ефективності військових дій та відновленні економіки країни.
За словами Юрія Здебського, члена Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, депутати розглядають питання зниження верхньої межі мобілізаційного віку з 60 до 50 років. Таке рішення мотивується переконанням, що військовослужбовці старшого віку можуть бути менш ефективними у бойових умовах, порівняно з молодшими громадянами.
“Ми вважаємо, що чоловіки віком від 50 до 60 років можуть зробити більший внесок у відновлення економіки України, ніж на службі у Збройних Силах”, – зазначив Здебський.
Водночас, у парламенті немає планів знижувати нижню межу мобілізаційного віку, яка наразі становить 25 років. Однак, депутат від фракції “Голос” Роман Лозинський висловив думку, що мобілізацію слід починати з 21 року, вважаючи, що навіть чинна нижня межа була встановлена запізно.
Раніше Генеральний штаб Збройних Сил України повідомляв, що зниження мобілізаційного віку до 25 років дозволить залучити до лав ЗСУ близько 100 тисяч молодих військовослужбовців.
Ухвалення остаточного рішення щодо змін мобілізаційного віку потребує подальшого обговорення та пошуку компромісу між потребами оборони та економічним розвитком країни.
“Ми уважно прислухаємося до думки військових та прагнемо знайти рішення, яке принесе найкращі результати для України”, – підкреслив Здебський.
За оновленою інформацією зниження верхньої межі призовного віку до 50 років в комітеті Ради НЕ розглядається!
Нижню планку (25 років) також змінювати не планують, офіційно це не обговорюється. Це підтвердили одразу два нардепи з оборонного комітету – Федір Веніславський та Юрій Мисягін.