Додому Новини регіону

ЄС посилює тиск на Росію: 14-й пакет санкцій обмежує енергетику, фінанси та торгівлю

Зображення: відкриті джерела

Нагадаємо: США вводять санкції проти 300 компаній, які допомагають Росії у війні проти України

Рада Європейського Союзу ухвалила новий, 14-й пакет санкцій проти Росії, спрямований на послаблення її економіки та ускладнення обходу вже існуючих обмежень.

Енергетичний сектор: ЄС забороняє послуги з перевантаження російського скрапленого природного газу (СПГ) на своїй території, що ускладнить його доставку до третіх країн. Також вводяться обмеження на інвестиції та поставки товарів і технологій для російських СПГ-заводів.

Фінансовий сектор: Європейським компаніям заборонено використовувати російську «Систему передачі фінансових повідомлень», що ще більше ізолює Росію від міжнародних фінансових ринків. Це російська автономна система обміну фінансовими повідомленнями. Після окупації Криму в 2014 році її створювали як аналогію системи SWIFT.

Торгівля: Нові санкції покликані запобігти реекспорту товарів військового призначення з України та критичних для російського військового комплексу. Європейські компанії повинні будуть запровадити механізми «належної обачності» та укладати договори з партнерами з третіх країн, щоб гарантувати, що передані технології не будуть використані для виробництва товарів для Росії.

Обмеження для фізичних та юридичних осіб: Під санкції потрапили 116 фізичних та юридичних осіб РФ, яким заборонено в’їзд на територію ЄС та заморожено активи.

Заборона на приватні перельоти: ЄС заборонив російським фізичним особам, компаніям та структурам здійснювати приватні перельоти у повітряному просторі держав-членів союзу, що ускладнить пересування заможних росіян до Європи.

Цей пакет санкцій є черговим кроком Європейського Союзу у відповідь на агресію Росії проти України. Він спрямований на подальше послаблення російської економіки та обмеження її можливостей вести війну.